Vändra poisid Pärnumaa maakoolide meistrid korvpallis

Aprilli teisel reedel toimusid Pärnumaa maakoolide meistrivõistlused korvpallis.

Korvpalli MV

Vasakult alt: Janari Pärn, Tanel Eier, Marlon Kivisild, Andre Elvet.
Vasakult ülevalt: Helari Kitsnik, Kaspar Luur, Sten-Endel Raudsepp,
Marek Matt, Sandra Tomingas.
Pildilt puudub Raiko Konrad

Korvpalliklubi Karud juhendaja Helari Kitsnik otsustas ka Vändra poistega minna jõudu proovima. Võistlus läks üle ootuste hästi, sest võita suudeti kõik mängud ning pärast pisut värisevat algust alistati edaspidi vastased juba suureskooriliselt. Tori võistkond alistati 14-9, Pärnu-Jaagupi lausa 26-6 ning võõrustaja Sindi seisuga 18-7. Kõik vastased suudeti hoida alla 10 punkti, mis näitab, et poisid mängisid isuga kaitses ja see ongi võidu võti. Pärast turniiri sai ka asjaosalistega pisut vesteldud ja neile mõned küsimused esitatud. Turniiri parim korvikütt Marlon Kivisild lausus korvpalli kohta:“Uhke tunne on korvi visata, kui saalitäis inimesi sind vaatab.“ Marlon jätkab: „Esimeseks saades oli tunne väga vägev, sest nii noorelt pole Vändra poisid korvpallis kunagi võitnud.“ Oli selge, et Vändra mäng läks iga poolajaga paremaks, küsisin, miks see nii oli. Meeskonna noorim liige Janari Pärn:“ Meie mäng läks iga poolajaga paremaks, sest treener õpetas meid, kuidas hirmust üle saada ja me võtsime ennast kokku, võiduisu ja usk läksid järjest suuremaks ja erinevad taktikad töötasid.“ Kuidas siis on võimalik saada pärast poolt aastat korvpallitreeninguid oma vanuseklassi Pärnumaa parimateks? Meeskonna korvialust kaitsnud Kaspar Luur:“ Väga lihtne, teed trenni, kuulad treenerit ja võit on olemas.“ Viimane küsimus poistele oli, et millega nad siis olid vastastest üle? Vaheltlõike spetsialist Raiko Konrad:“Tugev kaitse, enesekindlus ja tahtejõud.“ Kõige kaasaelavam meeskonnaliige Andre Elvet:“Meil oli teistest palju parem taktika ja vastased mängisid lausa uisapäisa.“ Marlon lisas:“Kaitse oli meil väga tugev ja kiired rünnakud.“ Sai siis veel treenerilt küsitud, et kuidas tema turniiriga rahule jäi? Helari Kitsnik: „Meenub lause – iga meeskond on grupp, aga iga grupp ei ole meeskond“. Tänu sellele, et kõik meeskonnaliikmed mõistsid ja täitsid oma rolle, mängisime me ühise eesmärgi nimel ja saavutasime  oma meeskonnaga edu  teiste gruppide ees. Rõõm on näha, et pärast poolt aastat treeninguid on võimalik saavutada häid tulemusi. See näitab, et õige suhtumine, teotahe ja kindel siht toovad edu. Antud võistlus andis poistele kõvasti kogemusi ja enesekindlust – kaks atribuuti, mida õpetada ei saa. Millised on edasised plaanid? Helari: „Esimene võidukas samm Vändra korvpallikaardile tagasitoomise suunas on tehtud ning nüüd jätkame tööd, et tulevikus saaks Vändra inimesed suvise esiliiga jalgpalli vaatamise kõrval käia talviti ka esiliiga korvpalli nautimas. Meie väikese Vändra kohta kahte esiliiga meeskonda omada oleks võimas saavutus.“ Nii, et tublid poisid ja kel huvi mängudest parimaid hetki vaadata, siis need leiab Korvpalliklubi Karud Facebooki lehelt. Go Karud.

Uudise edastas Sandra Tomingas