VÄNDRA GÜMNAASIUMI ÕPILASESINDUS JATS

Vändra Gümnaasiumi õpilasesindus loodi 1998. a.
Vändra Gümnaasiumi õpilasesindus kannab nime „JATS” – Juured Algavad Teie Seest.

* JATS-il on oma struktuur, põhimäärus, valimiskord ning igaks uueks õppeaastaks teguvuskava.
* JATS on välja töötanud oma sümboolikaga meened (t-särgid, kleepsud, harilikud- ja pastapliiatsid, märgid, helkurid, kruusid).
* JATS teeb tihedalt koostööd kooli juhtkonnaga, õpetajatega, Vändra Alevivalitsusega ning alevi aktiivsete noorte gruppidega.
* JATS on isesisev organ, millel on võimalused ja õigused õpilaste heaolu parandamiseks koolis ja Vändra alevis.
* JATS-i liikmeks on võimalik saada igal vähemalt VI klassis õppival noorel, kes on aktiivne ja tahab oma panuse anda koolielu elavdamisele.
* JATS korraldab oma liikmetele laagreid, koolitusi, suvepäevi ja muid ettevõtmisi.
* JATS aitab lahendada õpilasi ja koolielu puudutavaid probleeme.

JATS-i esimeseks presidendiks valiti Reigo Kärner. Järgnesid Keijo Piikmann, Erik Tammesson, Harry Veskemaa, Helen Valk, Merilin Tõnisoja, Karilin Tõnisoja, Martin Sempelson, Andri Küüts ja Rauno Feldman.
Alates 2015. aastast on presidendiks Sander Sõmer.

Vändra Gümnaasiumi õpilasesinduse “JATS” põhimäärus