Sõbrapäeva laat

On vanasõna “Parem hilja, kui mitte kunagi”. Sõbrapäeva laadast on küll kuu aega möödas, kuid soovime siiski teile kõigile näidata laadast valminud videot. Aitäh kõigile osalejatele ja züriile Külli Eller, Eva Soosaar ja Aksel Puust.

Videot vaata siit

II trimestri tunnustamine

18.03 hommikul toimus Lüdigi saalis II trimestri tunnustamine. Direktor Aivar Paas tervitas kooliperet, tutvustas lühidalt ennast ja tänas õpilasi, et esimene koostööprojekt (jalgrattaparkla turvalisemaks muutmine) õnnetus suurepäraselt. Koolijuht rääkis, et edaspidi on plaanis koostöös lastevanemate ja kogukonnaga muuta kogu koolitee turvalisemaks.
Tunnustati ainealastel olümpiaadidel/ võistlustel ja spordivõistlustel kõrgetele kohtadele jõudnud õpilasi. Tänati õpilasleiutiste riiklikul konkursil auhinnatuid (esitati 406 tööd ja auhinnatud said üheksa VG õpilase leiutist) ja loomingukonkursil “Väike jõulujutt” osalenud klasse. Sõbrapäeva laadal (14.02) hindas žürii müüjaid/ toote pakkujaid erinevates kategooriates (silmapaistvam müügilaud, parim reklaam, märkimisväärne müügitöö, parim teenus, tervik kontseptsioon, parim toode) ja täna said parimad kätte oma auhinnad. Tänati 12. klassi piduliku jõululõuna organiseerimise eest ja 9.b klassi abi eest jõulukaunistuste üles seadmisel.
Õppejuht Kaili Salumäe rääkis, et sel aastal on projektinädala tegevused seotud “Kooliaed 100” juubeliaastaga, mis kannab tunnuslauset “Aia puudutus” ning sügisel, kooli sünnipäeval, kulmineerub see konverentsiga. Õppejuht tõi välja, et 9. ja 12. klass on juba alustanud eksamiteks valmistumisega ja tuletas meelde, et õppimise kõrvalt ei unustaks õpilased ka puhkamist, et säiliks hea keskendumisvõime ja vaimne teravus eksamite ajal. Kaili Salumäe soovis kogu kooliperele rõõmsat kevadeootust ja edukat õppimist!
Trimestri tunnustamise lõpetas direktor Aivari eesvedamisel tehtud liikumispaus.

Ilmi Kollale pühendatud luulevõistlus

Emakeelepäeval (14. märtsil) külastasime 3. klassi õpilastega Surju koolis toimuvat Ilmi Kollale pühendatud luulevõistlust. Noorema vanuserühma õpilased 1.-4. klass esitasid Wimbergi luuletusi ja vanemrühma õpilased 5.-9. klass Ilmi Kolla luuletusi. Žürii külalisesinejaks oli kutsutud näitleja Andrus Vaarik, kes oma pooletunnises kõnes andis esinejatele julgustavad sõnad.
Jõudes varem kohale oli meil võimalus tutvuda koolimajaga. Osade lemmikuks sai ronimissein, teistele meeldis malet mängida. Lahkesti kutsuti meid ka osa võtma 3. klassi inglise keele tunnist. Nii saime teada, et inglise keelt Surju koolis hakatakse õppima 1.klassist.
Meie vallast olid esindatud Vändra Gümnaasium, Pärnjõe Põhikool ja Kergu Lasteaed-Algkool. Nooremas vanuserühmas võitis meie valla õpilane Pärnjõe Põhikoolist Timo Rand.
Kokkuvõtvalt oli meeliülendav päev. Imeline vaadata ja kuulata noori inimesi luuletusi lugemas.

Tekst ja foto: Eelika Rand

Tehnoloogiaolümpiaad

15.03 toimus Kilingi-Nõmmel tehnoloogiaolümpiaad.

• Ragnar Petrov 9. klass 3. koht
    • Pert toom 8. klass 10. koht

Juhendaja Eda Vaino

Palju õnne osavõtjatele ja juhendajale!

Nädala info 18. – 22.03. 2024

sündmus

E, 18.03

• Kell 8:30 II trm tunnustamine (aula)
  • Kell 10:00 juhtkonna koosolek
  • Kell 13:50 X – XI kl rahatarkuse loeng ruumis nr. 44 (Siiri Vene COOP Pank)

T, 19.03.

• 8. klassi loovtööde kaitsmine:
    • 8.c kl kell 8:30 ruumis nr. 101
    • 8.a kl kell 9:30 ruumis nr. 45
  • I kooliastme LOOVUSPÄEV (muusika õpitoad)
  • Kell 11.10-12.10 Cashy Challenge x Vändra Gümnaasium arvutiklassis
K, 20.03
  • Kell 11:30 õppenõukogu
  • Päevakord:
    •  II trm kokkuvõte ja tugiõpete määramine
    •  jooksvad küsimused

N, 21.03
  • Matemaatikavõistlus KÄNGURU (1. – 3. kl kell 8:30 ruumis 31, 4.-11. kl kell 10:00 ruumis nr. 48)
R, 22.03
  • Rändav bioklass (õpitoad: 12. kl + 8 õpil 11. kl) kell 10:00 – 14:00
  • Matemaatikute laager Pärnu-Jaagupis (osaleb 6 õpilast), algus kell 14:00

Lüdigi saal:

• 20.03 kell 18:00 Vändra Muusikakooli lauluõpilaste ja sõprade kontsert “Palju õnne nimepäevaks.”
  • 22.03 kell 19:00 RAM ja Rein Rannap Lüdigi saalis
  • 27.03 kell 11:00 “Kultuuripomm.” Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia noored tšellistid, klaveril Lea Leiten.

Võimla:

• 23.03 kell 10:00- 18:00. Broneeritud- Korvpalliklubi Karud.

Vikerraadio e-etteütlus 2.a klassiga

Tegime 2.a klassiga Vikerraadio e-etteütlust kaasa. Eesmärgiks oli igas lauses kuulda ja kirja panna võimalikult suur hulk sõnu. Lause haaval lugemist kuulasime raadiost kolm korda. Õigekirja me veel ei jahtinud, mõõtsime ainult kuulamise saaki.
Klassi parim sai sel korral kokku, st kuulis ja kirjutas, 43 etteütluse sõna.
11 osalejat püüdsid paberile keskmiselt 19,54 sõna.
Soovitan proovida sama etteütlust, juba kuulamine teeb tuju heaks, veel paremaks läheb siis, kui sõnad ka kirja saavad!
Head emakeelepäeva!

Tekst ja fotod: õp Silja Enok

Väikeklassid tähistasid emakeelepäeva

Kaunilt kõlab eesti keel,
meie rahva riigikeel.
Sõnad laused, salmiread,
täna kõigil hästi peas.

Tähistasime väikeklassidega emakeelepäeva. Lugesime ja kirjutasime luuletusi, mängisime Kuldvillakut ja saime teadmisi emakeelepäeva traditsioonidest.

Tekst ja foto: õp Ulvi Talts

Meie kool on uks maailma