Ettevõtlusnädal 5.-9. oktoobril 2015

Pärnumaa koolid tegutsevad Ettevõtlusnädalal oma koolis ja nädala noorteüritustel Pärnus, et huvitavate tegevuste kaudu arendada ettevõtlikku eluhoiakut.
Vändra Gümnaasiumis algas ettevõtlusnädal juba 1. oktoobril. Kooli aulas kohtus õpilastega meie maanurga üks tuntuim sporditäht Tanel Kangert. Koolitunni jooksul rääkis sportlane oma kujunemislugu, kogemusi ja õppetunde sportlasteel. Vastas kuulajate küsimustele ja jagas autograamme.

5. oktoobril „Noortepäev“

Vändra Gümnaasiumi II, III ja gümnaasiumiastme õpilased tutvustavad oma rühmatöödena valminud keskkonnasõbralike ettevõtete ideid 05.10. 4. tunni ajal kooli aulas. Ideekonkurss toimub kolmes vanuseastmes (4. kl, 5-9. kl, 10-12. kl).

I kooliaste koostab majandustundides reklaame. I klass peab kujundilaata.

6. oktoobril Vändra ettevõtjate päev

Ettevõtjate päev Vändra piirkonna ettevõtjatele.

Majandus- ja ettevõtlikusõppest koolis räägib direktor Marget Privits.

7. oktoobril 11.00-14.00 Ideekonkurss

Tulevikutegijate ideekonkurss „Keskkonnasõbralik ettevõte kodukohta Pärnumaal.“

Lõppvoor Port-Artur2 aatriumis, kus osalevad meeskonnad (kuni 4-liikmelised) esitlevad oma ideed. Vändra Gümnaasiumi esindavad Noortepäeva parimad ideed.

8. oktoobril kell 11.00-13.00 Viktoriin „Majandan ise“

Viktoriin toimub kahes vanuseastmes (2-4. kl ja 5-7. kl) TÜ Pärnu kolledžis.

Valmistumist toetavad märksõnad:

I   Tarbijana poes. Mina otsustan.
II Taskuraha. Säästmine
III Keskkonnasõbralik tarbija
IV Pärnuma ettevõtlus.

8. oktoobril kell 12.00 üleriigiline e-viktoriin majanduses

Osaleb IX klassi majandusrühm.