Laupäev õpilasfirmade laadal “Pärnumaa jõulud”

Minifirma “LCL” osales 5. detsembril Pärnus õpilasfirmade laadal “Pärnumaa jõulud”.  6. klassi tüdrukud Lisandra Nurmesalu, Cätlyn Laas ja Liis Pank nimetasid oma esimese firma eesnimede esitähtede järgi. Minifirma pakkus müügiks maiustusi ja jõulukaunistusi.

Koolis toimunud laatadel on tüdrukud tootmis- ja turundustööd proovinud varemgi. Suurele õpilasfirmade laadale otsustati minna esmakordselt. Alustuseks uuriti turgu, mõeldi koos läbi võimalikud tooted, tehti vajalikud arvutused. Seejärel registreerimine, tootmine ja reklaami valmistamine.

Laadapäev oli päris pikk. Ettevalmistustega alustasid Eesti erinevaist paigust Pärnusse saabunud õpilasettevõtjad Port Artur 2 kaubanduskeskuses juba enne selle avamist. Aktiivne müügitöö kestis kuni  kella 15.30-ni. Lisandra, Liis ja Cätlyn tulid maiustuste müügiga hästi toime ja jäid oma kogemusega rahule. Laadal osales sel korral 80 õpilasfirmat.  “Pärnumaa jõulud” on pildis ja sõnas jälgitavad “Pärnu Postimehes”

Uudise edastas õpetaja Silja Enok

laat1 laat2 laat3