Ettevõtlus- ja karjäärinädal 11.03 – 18.03. 2016

2016. a. karjääripäevadel soovime keskenduda selliste ettevõtmiste tutvustamisele, kus õnnestumise eelduseks on loovus ja kus tulemuseks on pigem rahulolu, positiivne emotsioon või eneseteostus, mitte kasum või tasuvusaeg.

Reede, 11.03.

Külla tuleb kirjanik Andrus Kivirähk.

1. tund 10.-11. klass kohtumine kirjanikuga aulas
  2. tund 1.-4. klass kohtumine kirjanikuga aulas

Päeva korraldaja õp Anne Vaher

Esmaspäev, 14.03, emakeelepäev.

Korraliku käekirja võistlus.

Varia emakeelepäeva viktoriin.

Vändra Gümnaasiumi esindajad C. R. Jakobsoni kõnevõistlusel Kurgjal.

Teisipäev, 15.03.

Eesti Teadusagentuuri rändnäitus õpilasleiutajate 2015. aasta konkursi töödest.

Spordimuuseum tuleb külla – slaidishow Eesti spordist, olümpiamängudest ja spordimuuseumist. Kaasa tuuakse ka esemeline näitus. Üritus toimub aulas.

1. tund 5. – 8. klass loeng
  2. tund 1. – 4. klass loeng
  3. tund 9. – 11. klass loeng
  4. tund viktoriin 5. – 12. klassile, igast klassist üks viieliikmeline võistkond

Päeva korraldaja õp Age Raimets

Kolmapäev, 16.03.

Neljapäev, 17.03.

Eesti Teadusagentuuri rändnäitus õpilasleiutajate 2015. aasta konkursi töödest.

Dokumentaalfilm „Kuidas ehitada kosmoselaeva“

Reede, 18.03.

Ettevõtlus- ja karjääripäev.

Vändra Gümnaasiumi esindajad Jõhvi Riigigümnaasiumis Keeletegu 2015 lõpuüritusel.

Eesti Teadusagentuuri rändnäitus õpilasleiutajate 2015. aasta konkursi töödest.

Päeva peaesinejaks on tehnikateadlane Mart Noorma, kes on tuntud tudengisatelliidi Estcube programmi vedajana ja teadussaate ,,Rakett 69“ juhina.

Tundides esinevad õpilastele: Valdar Liive – turundus ja innovatsioon; Kristen Kivistik –  Rockstick Production produtsent,  otseülekanded; Auli Solo – Tartu Loomemajanduskeskus, turundus ja reklaam; Lii Tõnismann – tõlkija; Laine Adamsoo – Vändra raamatukogu; Kalev Saar – muusik; Kaarel Kuusk – muusik; Siim Pohlak – TRE raadio; Anu Jürisson – Pärnu Postimees; Tarmo Lehiste – sport; Ats Paberits ja Martin Sempelson – kultuuri- ja noorsootöö; Roosi Rõõmusaare – MTA tudeng, koorijuhtimine; Merilin Tõnisoja – metallikunstnik; Karilin Tõnisoja – Tartu Kõrgem Kunstikool üliõpilane; Kaire Papp – kurtide kogukond ja kultuur; Vallo Külvi – autode restaureerimine; Ralf Aron – vormelisõitja; Rosanna Lints – laulja; Andres Karu – meelelahutaja; TÜ geograafiatudengid; Kurgja Talurahvamuuseum;  Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing.

Päeva avavab direktor Marget Privits. Õpilasi on lubanud tervitama tulla Pärnu maavanem Kalev Kaljuste ja Vändra alevivanem Toomas Sonts ning M. Lüdigi nimelise Vändra Lastemuusikakooli õpilased Kalev Saare juhtimisel.

Ettevõtlus- ja karjääripäeva korraldavad õp Riina Sikkal, Silja Enok, Ene Kitsnik ja Maarja Padari.