Kirjanduslik mälumäng

Mälumäng on üks põnevamaid mänge, kus saab panna proovile enda teadmised ja meeskonnatöö oskused. Lugemisoskus on eluks vajalik oskus, mis arendab silmaringi ja annab sõnavara.

Nii kutsumegi ellu KIRJANDUSLIKU MÄLUMÄNGU. Kirjanduslik mälumäng on meeskonnamäng, kus tuleb moodustada oma klassis neljaliikmeline meeskond ja ülesandeks on läbi lugeda igal trimestril üks raamat.

Käimas on eesti keele aasta ja selle aasta raames tahamegi tutvustada õpilastele raamatuid, mis on kirjutatud ilusas eesti keeles.

Eesmärk on populariseerida lugemist õpilaste seas ja tutvustada õpilastele eesti autorite teoseid, anda võimalus enda teadmised proovile panna.

Kirjandusliku mälumängu tiim, kuhu kuuluvad juht Eelika Rand ja kaasliikmed õpetajad Anne Vaher, Heli Buht, Ülle Ütt, Ester Vahter ja Silja Enok, valisid välja sellised raamatud:

I kooliaste

2. – 3. klass

1. Contra “Kõik on kõige targemad”
  2. Eno Raud “Peep ja sõnad”
  3. Edgar Valter “Pokuraamat”

II kooliaste

4. – 6. klass

1. Ott Arder “Koer poiss”
  2. Ilmar Tomusk “Kõrvalised isikud”
  3. Andrus Kivirähk “Tilda ja tolmuingel”

III kooliaste

7.-9. klass

1. Kristiina Ehin “Kohtumised”
  2. Jim Ashilevi “Kehade mets”
  3. Heli Künnapas “Lõpupidu”

Gümnaasium 10. -12.

1. Kristiina Ehin „Aga armastusel on metsalinnu süda“
  2. Ruth Vassel „Vihma vari“
  3. Indrek Hargla “Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus“

Meeskonnale tuleb välja mõelda nimi ja registreerida 15. oktoobriks raamatukogus. Kirjanduslikud mälumängud toimuvad koolimajas ja täpsemad juhised saab klassijuhataja käest.

Mängude ajad:

1. 20.11.19