Vändra Gümnaasium edukas veebivõistlusel “Pärnumaa parim miniettevõtja 2020”

“Pärnumaa parim miniettevõtja 2020” parima meeskonnatöö auhind kuulub sel aastal Vändra Gümnaasiumile. 16. märtsile 2020 planeeritud, kuid eriolukorra tõttu ära jäänud Pärnumaa miniettevõtjate festival toimus täna, 26.05.2020, veebipõhise võistlusena.

Kategooria „Parima meeskonnatöö” võidu tõi koju Vändra Gümnaasiumi mini-minifirma Tüdrukud. Kuueliikmeline naiskond toodab seepe ja küünlalühtrid, mini-minifirmasse kuuluvad 5.a klassi õpilased Kritti Ollino, Annette Tall, Kendra Kullamaa, Miia Marian Raudsepp, Kätriin Järve, Säsil Schulz, juhendaja Silja Enok. Meeskonnatöö auhinna on välja pannud Tartu Ülikool ja Pärnumaa Arenduskeskus.

Võistlusel osalesid Pärnumaa mini-minifirmad (5.-6. klass), minifirmad (7.-9. klass) ning ettevõtlusõppe või -ringide raames moodustatud meeskonnad (5.-9. klass). Õpilased esitasid žüriile eelnevalt tutvumiseks esitlused ja tegevusaruanded. Tegevuse suuline tutvustamine toimus 26.05. Zoom rakenduse kaudu, kus igal meeskonnal oli maksimaalselt 15 minutit aega oma ettevõtte ja toote esitlemiseks ning žürii küsimustele vastamiseks.

Võistlustules oli kokku 17 meeskonda. Vändra Gümnaasiumi kolme võistkonna konkurendid olid tulnud Paikuse Avatud Noortekeskusest, Pärnu Tammsaare Koolist, Pärnu Ülejõe Põhikoolist ja Pärnu Vabakoolist. Meie kooli tublidesse  võistkondadesse kuulusid Va, VIa ja VIb klassi õpilased. VI a klassi võistkonda juhendas õp Ene Kitsnik.
Auhinnad jagati välja kaheksas kategoorias: “Pärnumaa parim miniettevõtja 2020″, „Parim toode”, „Särav esitlus”, „Parima müügitöö”, „Parima meeskonnatöö”, „Uuenduslik lahendus” , „Keskkonnasõbralik toode”, „Särav liider”. Pärnumaa parima miniettevõtja 2020 tiitli pälvinud minifirma Woody Design saavutas võidu ka kategoorias „Parim toode”.

Suur tänu kõigile osalejatele ning palju õnne võitjatele!

Võistlusel osalejate tunnustamine toimub 4. juunil 2020 algusega kell 14.00 Tartu Ülikooli Pärnu kolledži raamatukogus. Tunnustamisele on oodatud igast ettevõttest üks esindaja, juhendajaid ning žürii liikmed.

Majandusõppe õpetaja Silja Enok