Silja Enok aasta ettevõtlik õpetaja

Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu tunnustuskonkursil kuulutati välja laureaadid viies kategoorias.

Aasta ettevõtlikuks õpetajaks valiti Silja Enok Vändra Gümnaasiumist.

Foto: HTM. 4.11.2020 õpetaja Silja Enok Eesti Rahva Muuseumis

Aasta ettevõtliku õpetaja tiitli pälvis Vändra Gümnaasiumi üle 20-aastase töökogemusega klassi- ja ettevõtlusõpetaja Silja Enok. Ta on ettevõtlik õpetaja kõige laiemas tähenduses: toetab ettevõtlikkust ja rahatarkust 1.-6. klassides, korraldab koolis üritusi, koolitab kolleege ja koostab õppematerjale. Ta jõuab innustada hakkajamaid ja temas jätkub energiat toetada ka vähem võimekate õppurite arengut. Ta oskab ühtviisi hästi kõnetada nii 7-aastasi lapsi kui ka kogemustega õpetajaid. Õppetööd korraldab ta nii tundides kui ka õppekäikudel, kuhu kaasatakse lapsevanemaid, vilistlasi ja ettevõtjaid. Eelmisel aastal juhendas Silja Enok ka mini-minifirmasid ja üks neist pälvis maakonna virtuaalsel festivalil parima meeskonnatöö preemia. Ta korraldab kooli iga-aastast karjäärinädalat ning koolitab JA Eesti programmi „7 sammu“ metoodikuna teisi õpetajaid.

Foto: HTM. Laureaadid 4.11.2020 ERM-is.